Ohrievač vody Quadriga 80 V FB (Q8 80 FB)
  • Ohrievač vody Quadriga 80 V FB (Q8 80 FB)

Ohrievač vody Quadriga 80 V FB (Q8 80 FB)

426,00 €

Ide o závesný plynový ohrievač vody QUADRIGA 80V FB, ktorý disponuje uzavretou spaľovacou komorou.

Nevyžaduje si pripojenie na komín ani pripojenie na elektrický prúd.

Odvod spalín je cez obvodný múr.

Zaručená je jednoduchá obsluha a nízke inštalačné požiadavky.

Objem predstavuje 75 l.

Celkový výkon je 2,9 kW.

Plynový ohrievač vody sa predáva bez príslušenstva (koaxiálny odťah spalín s kolenom), ktoré si môžete zakúpiť u nás, za veľmi výhodnú cenu!

  • Kód tovaru: POQA22
  • EAN:
Množstvo
SKLADOM - dodanie 1 až 2 pracovné dni

Prihláste sa prostredníctvom Vašeho účtu:


alebo

Závesný plynový ohrievač vody bez pripojenia na komín

Ide o závesný plynový ohrievač vody QUADRIGA 80V FB, ktorý disponuje uzavretou spaľovacou komorou. Nevyžaduje si pripojenie na komín ani pripojenie na elektrický prúd. Odvod spalín je cez obvodný múr. Spaľovací vzduch a odvod spalín je možné privádzať cez koaxiálnu rúru alebo separátne rúry. Prevádzka môže byť na zemný plyn alebo propán-bután.

Úsporná prevádzka

Bojler je zaizolovaný polyuretánovou penou a tak sú prevádzkové náklady a spotreba paliva nízka. Dochádza k výraznému zníženiu tepelných strát. Materiál, ktorý bol použitý pri výrobe tohto ohrievača vody neobsahuje freóny CFC.

Kvalitné materiály zaručia dlhú životnosť

Nádrž ohrievača je vyrobená zo špeciálnej ocele, čo zabraňuje tvorbe voľného kameňa. Vnútro nádrže je chránené dvojvrstvovým titánovým smaltom , taktiež zabraňuje tvorbe vodného kameňa na stene nádrže a chráni ho pred koróziou. Nádrž ohrievača vody prešla skúškou testovacieho tlaku 16 barov. Pred elektrolytickou koróziou bojler chráni magnéziová anódová tyč. V každom jednom ohrievači je možné ju vymeniť.

Praktické vybavenie

Plynový ohrievač vody je vybavený piezoeletrickým zapaľovač, ktorý zabezpečuje uvedenie bojlera do prevádzky s vysokou mierou spoľahlivosti.
So spätnou klapkou je kombinovaný poistný ventil, ktorý je nastavený na otvárací tlak 8 barov.
Z nerezovej ocele je vyrobený horák polidoro, ktorý sa vyznačuje dlhou životnosťou, vysokou efektivitou, nízkou škodlivosťou spalín a výborným spaľovaním plynu.
Farba vonkajšieho plášťa je nanesená ekologickou práškovou metódou.

Kvalitné súčasti bojlera

- regulačný termostat,

- termočlánok,

- havarijný termostat,

- filter na plyn,

- regulátor teploty (35 - 70°C).

Ťah spalín

Ťah spalín prebieha prostredníctvom spomaľovača ťahu spalín, ktorý je vyrobený z nerezového plechu. Nachádza sa vo vnútri dymovodu a jeho úlohou je udržiavať plynové spaliny horúce dlhšiu dobu. Spaliny sú odovzdávame vode v nádrži, čo zvyšuje účinnosť ohrievača.

Zabránenie úniku vykondenzovanej vody

Okolo spaľovacieho priestoru je plech ohnutý do tvaru misky, čo zabraňuje odkvapkávaniu vykondenzovanej vody na nohu nádrže. Zabezpečená je tak ochrana hlavného horáku a nádrže pred jeho poškodením.

Zabraňuje usadzovaniu nečistôt

Ohrievač vody je vybavený vírivým systémom vody do nádrže. Koncovka prívodnej trubky je špeciálne upravená a siaha až do spodnej časti nádrže. Vďaka tomuto nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa a rôznych iných nečistôt. Týmto usadzovaním súvislej vrstvy nečistoty by mohlo dochádzať k skráteniu životnosti spotrebiča, k zvýšeniu nákladov na jeho prevádzku. Tento systém má za úlohu rozvíriť nádrž a tým vyplaviť čiastočky nečistoty.

Kľúčové vlastnosti

- uzavretá spaľovacia komora,

- spaliny sú odvádzané cez obvodný múr,

- nie je možné pripojenie na komín ani elektrický prúd,

- nízka spotreba energie,

- jednoduchá inštalácia,

- ochrana pred vodným kameňom a koróziou,

- dlhá životnosť,

- maximálne spoľahlivá prevádzka,

- vysoká miera ochrany.

Plynový ohrievač vody sa predáva bez príslušenstva (koaxiálny odťah spalín s kolenom), ktoré si môžete zakúpiť u nás, za veľmi výhodnú cenu!

Prevedenie:Plynový - vertikálne
Farba:
Biela
Výška (mm):1000
Objem (l):75
Výkon: (kW):2,9
Vybavenie:
Piezoelektrický zapaľovač, poistný ventil, horák polidoro, regulačný termostat, termočlánok, havarijný termostat, filter na plyn, regulátor teplot, spomaľovač ťahu spalín.

Mohlo by vás zaujať aj