Používaním nášho webu súhlasíš s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.
Paraboly a príslušenstvo

Parabola sa využíva na nasmerovanie plošného signálu z družice do jedného bodu a potom k jeho zvedenie do satelitného prijímače, ktorý ho prevedie na obraz a zvuk. Odrazený prijímaný signál je smerovaný do ohniska, v ktorom je LNB konvertor. Veľkosť zak&ua...

Parabola sa využíva na nasmerovanie plošného signálu z družice do jedného bodu a potom k jeho zvedenie do satelitného prijímače, ktorý ho prevedie na obraz a zvuk. Odrazený prijímaný signál je smerovaný do ohniska, v ktorom je LNB konvertor. Veľkosť zakúpenej paraboly by sa mala odvíjať od požiadaviek počtu a vzdialenosti uvažovaných snímaných družíc. Ďalším aspektom pri výbere (okrem ceny) je samozrejme aj materiál z ktorého je parabola vyrobená. Železné paraboly sú cenovo dostupnejšie, ale sú aj ťažšie a podliehajú korózii. Hliníkové paraboly majú ľahšie telo, sú odolné voči korózii aj keď ich cena je o niečo vyššia ako pri železných parabolách.
Pre príjem z viacerých družíc možno využiť natáčacie zariadenie, ktoré umožní sledovať viac kanálov z viacerých družíc na TV.Väčší priemer paraboly Vám zaistí lepší a stabilnejší príjem aj v zhoršených poveternostných podmienkach (napr. pri daždi, snežení, hmle, búrke...). Pre príjem z jednej družice, prípadne pri použití LNB monoblocku odporúčame veľkosť paraboly s priemerom 80 cm. Pokiaľ máte záujem prijímať programy z viac ako 2 družíc, je vhodné vybrať si multifocusnú parabolu, ktorá Vám tento príjem zabezpečí.

Viac